Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Пропоноване сьогодні «переформатування» судової системи, по суті, є лише кадровим оновленням суддівського корпусу і зовсім не зачіпає глибинних проблем, що не розв’язуються з моменту проголошення незалежності України
До сьогодні жоден з ініціаторів так званого перезавантаження судової влади не запропонував продуманої моделі нової судової системи з обґрунтованим аналізом її переваг і недоліків, пише у свої статті для видання «Закон і Бізнес» голова Господарського суду Миколаївської області Костянтин Василяка.
За його словами, наразі в нашій країні мало хто замислюється над тим, що держава повинна виділяти судам достатньо ресурсів, приміщень та устаткування, аби вони могли функціонувати відповідно до стандартів, згідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
«Ніхто не пропонує сучасних і перспективних шляхів унеможливлення тиску на суддів, подолання проблеми перенавантаження суддів, дотримання процесуальних строків розгляду спорів, належного і своєчасного виконання судових рішень, забезпечення єдиної судової практики та усунення колізій у законодавстві тощо», — наголошує суддя.
Натомість, на думку Василяки, суспільство цікавлять лише поверхові зміни у судовій системі та відверто популістські жести, «якими є бажання постригти всіх суддів під один гребінець, фактично зруйнувати судову владу».
Однією з найактуальніших проблем голова суду називає доступність правосуддя, яка сьогодні здебільшого існує в декларативній формі.
«На тлі економічної кризи й знецінення гривні явним є дисонанс між значним зростанням ставок судового збору та активним просуванням ідеї доступності правосуддя для громадян. Тепер для більшості населенняправосуддя стало ще більш недоступним», — переконаний Василяка.
Джерело: ua.racurs.ua
28.10.2015
Читайте також: Екс-голова Верховного суду Василь Маляренко: Не вживайте слів «реформа судової системи»