flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Комісії за участю європейських експертів обговорено процес комунікації під час оцінювання суддів

02 листопада 2015, 15:00

 Наприкінці минулого тижня у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулася робоча зустріч представників Комісії з експертами проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

У зустрічі взяли участь секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді секретаріату Комісії Роман Савчук, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич, Голова Національної судової адміністрації Литви Реда Молієне, голова комунікаційного відділу Національної судової адміністрації Литви Жівілє Навіцкайте-Бабкін та національний експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Юлія Землицька.

Під час заходу учасники обговорили стан реалізації вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо кваліфікаційного оцінювання суддів.

Як зазначив Станіслав Щотка, Комісія готова розпочати кваліфікаційне оцінювання, але для цього потрібно, щоб Рада суддів України погодила Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання судді.

Окрім того, присутні обговорили процедуру первинного кваліфоцінювання, передбачену Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», етапи проведення такого оцінювання та процедуру формування тестів. Европейські експерти цікавились також комунікаційним забезпеченням оцінювання судді та надали свої пропозиції щодо цього процесу.

Довідково:

Проект «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», який фінансується Європейським Союзом та Радою Європи, розпочав роботу у 2015 році.

Проект ЄС складається з шести ключових компонентів, якими керує група міжнародних та національних експертів. Він спрямований на розвиток загальної стратегії реформ сектору юстиції; підтримку реформи міліції й органів зі слідчими повноваженнями, а також підтримку реформи прокуратури; доступ до правосуддя і забезпечення права на захист; незалежність судової системи; запобігання та боротьбу з корупцією.