flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Голова Ради суддів України відзвітувала перед з’їздом суддів України

13 листопада 2015, 11:25

 Найперше, у своєму виступі Голова Ради суддів  Валентина Сімоненко  привітала делегатів з'зду та запрошених гостей і  висловила глибоку подяку за ефективну та плідну роботу усім членам Ради та представникам суддівської спільноти, які активно працювали над реалізацією завдань попереднього позачергового  ХІІ з"їзду.

У своєму звіті Голова Ради суддів України звернула увагу на те, що головні зусилля нинішньої Ради були скеровані на виконання завдань, які були поставлені ХІІ з'їздом і, що головне, вони мали на меті налагодження організаційної роботи та підвищення значення органів суддівського самоврядування.

Зокрема, було  розроблено із залученням суддівської спільноти, представників наукових кіл та громадськості, обговорено та в подальшому схвалено Стратегію розвитку судової влади України зметою зміцнення незалежності судів та суддів, відновлення довіри суспільства до судової влади України. З метою оперативного реагування на факти втручання представників органів виконавчої влади, прокуратури, громадськості у здійснення правосуддя було прийнято ряд рішень щодо незалежності судів і суддів.  Проведено ряд заходів, спрямованих на розвиток комунікації з представниками засобів масової інформації та громадськістю.  Підготовлено та надіслано суб’єктам законодавчої ініціативи ряд пропозицій щодо внесення   змін до законів України, що стосуються судоустрою і судочинства, статусу суддів, забезпечення діяльності органів судової влади. Проведено моніторинги стану незалежності суддів, ефективності та доступності правосуддя та інше.
 "Ми виконали понад 90 відсотків завдань, які поставили перед нами делегати ХІІ позачергового з"їзду суддів, але це тільки початок кропіткої роботи з відновлення довіри до судової влади" – наголосила Валентина Сімоненко.

Вона також переконана в тому, що роль органів суддівського самоврядування на даний час є недооціненою. На її думку, саме суддівське самоврядування є однією з гарантій забезпечення самостійності судів і незалежності суддів, а діяльність органів суддівського самоврядування має сприяти створенню належних організаційних та інших умов для забезпечення нормальної діяльності судів і суддів, утвердженні незалежності суду, забезпеченню захисту суддів від втручання в їхню діяльність, а також підвищувати рівень роботи з кадрами у системі судів.

Щодо проблемних питань, які потребуватимуть вирішення вже новим складом Ради суддів України, то Валентина Сімоненко назвала - забезпечення потреб судової системи достатнім рівнем фінансування та розробка дієвого механізму для посилення безпеки суддів, працівників апарату суду, усунення випадків безпідставної відмови у вжитті  заходів захисту суддів та їх сімей, підвищення ефективності здійснення досудового розслідування злочинів проти життя, здоров`я суддів та їх близьких родичів з метою недопущення аналогічних випадків в подальшому.

Після виступу Голови Ради суддів України слово для виступу мали делегати з"їзду, представники суддівської спільноти та громадськості.

Джерело: rsu.court.gov.ua