Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У приміщенні Національної академії наук України секція суддів Асоціації правників України провела чергове засідання клубу «Ефективне правосуддя». Цього разу темою засідання стала судова реформа - з погляду судді.
ПОДІЇ
Модератором засідання виступив Володимир Кравчук, член Правління АПУ, суддя Львівського окружного адміністративного суду, член Конституційної Комісії. Звертаючись до колег, він озвучив мета заходу: обмінятися думками та пропозиціями щодо реалізації процесу оновлення та очищення судової влади.
«Поки судова влада не почне здійснювати реальних кроків по своїй очищенню, вона залишатиметься в очах суспільства подільником тих суддів, які виносили неправосудні рішення під час Революції Переваги», - переконаний Володимир Кравчук.
Позицію судді підтримали і колеги - члени Ради суддів, судді господарських та адміністративних судів. Так, участь у засіданні взяли судді більш ніж з десяти регіонів країни.
Учасники засідання мали можливість висловитися з низки питань: основним проблемам і викликам судової системи, забезпечення незалежності суду, а також ролі Ради суддів та суддівського самоврядування в цілому в системі судочинства.
Чимало пропозицій лунало в контексті розширення публічності та взаємодії зі ЗМІ. Судді говорили про необхідність створення спеціалізованого засобу масової інформації, про тіснішу комунікації з громадськістю і про майбутнє інформаційних технологій в цілому.
«Нас не чують, а якщо чують, то тільки критику. Нам треба дискусію вивести на більш широкий рівень, в маси. Адже зараз судову владу критикувати вигідно - це сприяє отриманню позитивного відгуку від електорату », - зазначив Олексій Бринцев, суддя Господарського суду Харківської області.
«Відкритість - запорука позитивних змін», - переконаний і Олександр Сасевич, член Ради суддів України. Він оголосив про запуск нового сайту Ради суддів і зазначив необхідність розвитку комунікації з іншими гілками влади. При цьому пан Сасевич закликав колег проявляти активність і цікавитися громадським життям в професійному сегменті.
«Довіра там, де є впевненість у контролі ситуації. Довіра там, де є обізнаність людей про процеси, що відбуваються за дверима суду. Просвітницька робота необхідна. Ми повинні роз'яснити, навіщо взагалі потрібна незалежність суду », - зазначила Тетяна Суярко, суддя Господарського суду Харківської області.
За результатами обговорення судді підтримали текст Пропозицій з розвитку суддівського самоврядування та Ради суддів України на 2015-2017 роки, підготовлені в рамках Секції суддів АПУ.Надалі ці пропозиції будуть передані делегатам XIII з'їзд суддів України від імені професійного співтовариства.