Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища рада юстиції вирішила ініціювати перед правоохоронними органами та Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про відповідальність суддів, що очолювали під час масових акцій протесту в Україні Червонозаводський районний суд міста Харкова. Таке рішення Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк оголосив за результатами розгляду 17 листопада 2015 року на засіданні ВРЮ дисциплінарної справи стосовно судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни (висновок ТСК від 22 квітня 2015 року № 25/2-15). Шляхом таємного голосування Рада прийняла рішення про внесення подання про звільнення судді за порушення присяги.
Під час розгляду справи на засіданні Вищої ради юстиції було з’ясовано, що суддя Васильєва О.О. здійснювала правосуддя щодо активістів Євромайдану у Харкові у нічний час. Встановлено також, що на роботу 19 лютого 2014 року суддю викликало керівництво суду, на той час у суді вже відбувся автоматичний розподіл справ і особи, затримані під час блокування воріт Академії внутрішніх справ у м. Харкові, за непокору правоохоронним органам були доставлені в судове засідання для вирішення питання про накладення адміністративного арешту. Раніше за тих, самих обставин ВРЮ прийняла рішення про звільнення за порушення присяги судді того самого Червонозаводського районного суду міста Харкова Чудовського Дениса Олеговича.
Нагадаємо, що на засіданні 17 листопада ВРЮ винесено розгляд 11 дисциплінарних справ, відкритих за висновками ТСК стосовно суддів, що виносили рішення проти учасників масових акцій протесту в Україні в період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року.
Сьогодні ВРЮ завершила розгляд п’яти справ. Розгляд однієї справи на прохання судді відкладено на 10:00 18 листопада. Решту – через неявку суддів з поважних причин – відкладено на інші засідання ВРЮ.
За результатом розгляду п’яти дисциплінарних справ прийнято рішення про внесення подання про звільнення за порушення присяги стосовно чотирьох суддів, а саме:
- судді Оболонського райсуду Швачач Юлії Олександрівни (висновок ТСК від 09 червня 2015 року № 44/02-15);
- судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни (висновок ТСК від 22 квітня 2015 року № 25/2-15)
- судді Васильківського міськрайонного суду Київської області Степаненка Віктора Вікторовича (висновок ТСК від 19 травня 2015 року № 29/02-15);
- судді Оболонського районного суду міста Києва Літвінова Віталія Євгеновича (висновок ТСК від 24 березня 2015 року № 13/02-15).
Водночас Вища рада юстиції відмовила у внесенні подання про звільнення судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Криворучка Ігоря Вікторовича (висновок ТСК від 22 квітня 2015 року № 19/02-15). Присутній у засіданні Олег Якимчук, учасник «Автомайдану», стосовно якого суддею Криворучком І.В. 16 січня 2014 року було накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 6 місяців, зазначив, що у той день участі в акції не брав, утім скарги на дії судді до ТСК не подавав, бо не вважає себе потерпілим від рішення суду, а наполягає на притягненні до відповідальності інспектора ДАІ, на підставі протоколу якого суддя виніс вказану постанову. «Мене було завчасно повідомлено про засідання, суд вивчив докази, запросив свідків», – сказав під час розгляду справи у ВРЮ О.Якимчук, зазначивши, що відповідальність у його справі мають нести ті особи, «які фальшували докази».
Крім того, сьогодні на засіданні ВРЮ відкрила дисциплінарну справу за висновком Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції стосовно судді Шевченківського районного суду міста Києва Сіромашенко Наталії Володимирівни (висновок ТСК від 10 червня 2015 року № 53/02-15). Таким чином, вже відкрито дисциплінарні справи за усіма висновками ТСК, що були надіслані на розгляд Вищої ради юстиції (усього було надіслано 41 висновок стосовно 46 суддів).
Розгляд 13 дисциплінарних справ завершено, за результатом їх розгляду Вища рада юстиції прийняла дев’ять рішень щодо внесення подань про звільнення суддів з посад за порушення присяги. Стосовно трьох суддів – матеріали передано до ВККСУ для накладення іншого дисциплінарного стягнення, у одній справі – відмовлено у внесенні подання про звільнення судді за особливих обставин.