Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
3 грудня 2015 року відбулася конференція «Конституційна реформа в Україні: досягнення та перспективи», що була організована Радою Європи спільно з Верховною Радою України. Метою заходу було обговорення процесу внесення змін до Конституції України в частині правосуддя та децентралізації.
У конференції взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, заступник Глави Адміністрації Президента України, Голова Робочої групи Конституційної Комісії з питань правосуддя та суміжних правових інститутів Олексій Філатов, Представник Президента України у Верховній Раді України Степан Кубів, заступник секретаря Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Сімона Граната-Менгіні, керівник департаменту з питань юстиції та правового співробітництва Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Ханне Юнкер, народні депутати України, члени Конституційної комісії, представники наукової та експертної спільноти, дипломатичний корпус в Україні та інші.
Відкриваючи конференцію, голова Верховної Ради України Володимир Гройсман висловив сподівання, що найближчим часом Парламент почне розгляд змін до Конституції в частині правосуддя та нагадав присутнім про внесення Президентом України Петром Порошенком відповідного законопроекту до Верховної Ради України. Також Володимир Гройсман наголосив, що прийняття змін до Конституції дозволить Україні стати успішною державою.
У ході конференції заступник Глави Адміністрації Президента України, Голова Робочої групи Конституційної Комісії з питань правосуддя та суміжних правових інститутів Олексій Філатов зазначив, що робота над змінами до Конституції України в частині правосуддя, яка тривала майже шість місяців, завершилася широким громадським обговоренням, у якому взяли участь понад 500 експертів, майже 100 пропозицій яких були враховані в кінцевому варіанті законопроекту. Олексій Філатов також наголосив, що Венеціанська Комісія повністю підтримала напрацьовані зміни до Конституції, в яких були враховані всі її рекомендації.
Крім того, у відеозверненні до учасників конференції Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккіо наголосив на необхідності рішучих дій у проведенні конституційної реформи в Україні. Також він зазначив, що зміни до Конституції у частині правосуддя значно зменшили б політичний вплив на суддів як Президента, так і Верховної Ради України. "Низка положень, які були включені до тексту, дадуть можливість позбутися корумпованих або некомпетентних суддів", - зауважив Джанні Букіккіо і додав, що без всеосяжної реформи судової системи боротьба з корупцією не матиме успіху.
У роботі конференції взяв участь Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.
Джерело: vkksu.gov.ua