Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні Верховна Рада України погодилась визначити, що довічне позбавлення волі не застосовується не лише до осіб, що вчинили злочини у віці до18 років і до осіб у віці понад 65 років, а також і до жінок.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
За основу сьогодні було прийнято відповідний законопроект №2254а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінальної відповідальності жінок)".
На даний момент передбачено, що довічне позбавлення волі не застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років, а також до жінок, що були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент постановлення вироку.
В пояснювальній записці до проекту відзначалось, що ув’язнені жінки складають меншість серед тих, хто відбуває довічне позбавлення волі в усьому світі. Окрім того, дослідження доводять, що значне число жінок, засуджених до цього покарання за серйозні насильницькі злочини, вчинювали їх через те, що самі неодноразово піддавались насильству. "Зазначене надає підстави стверджувати про необхідність та доцільність під час вибору об’єкта кримінально-правової охорони враховувати природні статеві соціально-психологічні та психофізичні особливості жінок, які доводять у певних випадках низьку ефективність попереджувального профілактичного впливу закону, нереальність забезпечення
кримінальної заборони, розширюють штучно сферу високолатентної жіночої злочинності, мають шкідливі наслідки для родини, дітей, а отже доводять доцільність при однаковій ефективності різних норм використовувати найменш репресивні засоби" - зауважують автори проекту.
Депутати ст верджують, що сьогодні в Україні довічне покарання відбуває лише 24 жінки і їх число не збільшується вже протягом тривалого часу. При цьому держава витрачає значні кошти на тримання довічно засуджених жінок: для них побудовано окрему дільницю, створюються специфічні умови праці, витрачаються значні людські та фінансові ресурси, що зумовлюється необхідністю ізоляції цієї категорії засуджених.