Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Для перевіркі правдівості свідчення у кримінальному провадженні предлагают застосовуваті поліграф (детектор брехні) за умови обов'язкової відеофіксації, кадр якої винне потрапляті як особа, яка перевіряють, так и показатели графіків фізіологічних реакцій на екрані поліграфа.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
Відповідну пропозіцію містіть проект Закону від 10.12.2015 №3611 "Про ДОПОВНЕННЯ Крімінального процесуального кодексу України положеннями относительно использование поліграфа (детектора брехні)".
Так, согласно Із законопроектом, перевірка правдівості свідчень особини на поліграфі (детекторі брехні) є псіхофізіологічної ЕКСПЕРТИЗА, яка проводитися експертами відповідної кваліфікації з науково - обгрунтованими методиками.
У кримінальному провадженні Використовують результати перевірок на поліграфі (детекторі брехні), проведені на принципах неупередженості, об'єктивності, професіоналізму відповіднімі Судовий експерт державних спеціалізованіх установ.
! Застосування поліграфа (детектора брехні) НЕ может суперечіті основні права, свободи І Закону інтересам людини, ее честі та гідності.
Результати перевірок на поліграфі (детекторі брехні) мают орієнтовне значення в процессе доказування.
Перевірка на поліграфі (детекторі брехні) является обов'язкової у випадка Розслідування Умисне тяжких та особливо тяжких злочінів, у всех других випадка - за добровільною Згідно людини.
Відмова від проходження перевіркі на поліграфі (детекторі брехні) НЕ є підставою для Визнання особини вінною у вчіненні Суспільно-небезпечних діяння, но ця відомість заноситися до протоколу слідчої (розшукової) Дії.
! Застосування поліграфа (детектора брехні) НЕ допускається у випадка, если особа страждає на Порушення серцево-судінної ДІЯЛЬНОСТІ або діхальніх Шляхів і / або знаходиться в стані псіхічного або фізічного віснаження і / або регулярно вжіває Наркотичні засоби, псіхотропні Речовини, прекурсори та Інші лікарські засоби, что їх містять.
Перевірка на поліграфі (детекторі брехні) проводитися в найбільш сприятливі для організму людини годину - з 10 до 18 годин.
На мнение авторів законопроекту самє Такі Зміни до КПК дадуть можлівість враховуваті в процессе итоги перевірок на детекторі брехні, за умови, если особливої погоди на їхню допустімість до проведення поліграфного обстеження, як це має місце в багатьох странах світу.