Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нардепи Верховної Ради України підтримали направлення до Конституційного суду України проекту судової реформи. Відповідний законопроект підтримав 291 парламентарій. Зокрема, цим проектом закону пропонується позбавити Раду повноважень висловлювати недовіру генеральному прокуророві і збільшити строк повноважень генпрокурора з 5 до 6 років. При цьому 2 терміни поспіль займати цю посаду йому заборонено.
Народні депутати України відправили у Конституційний суд проект судової реформи. Відповідний законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" підтримав 291 парламентарій.
Законопроект передбачає не просто зміну правил гри, а зміну поведінки суддів, адвокатів та слідчих органів. Судова реформа передбачає також і зміни до Конституції. Реформа повинна дати людям спрощений доступ до правосуддя, а суддям - справжню незалежність. У законопроекті йдеться про повну реорганізацію судової системи.
Венеціанська комісія своє рішення вже ухвалила. Тепер конституційність законопроекту оцінить Конституційний Суд України. Народні депутати проголосували за дане рішення, проте багато з них мають зауваження щодо деяких пунктів. Наприклад, законопроектом пропонується позбавити Раду повноважень висловлювати недовіру Генеральному прокуророві і збільшити строк повноважень генпрокурора з 5 до 6 років, заборонивши при цьому йому обіймати цю посаду 2 каденції поспіль. А поки депутатам дозволено висловлювати недовіру прокурору, вони такою можливістю користуються.
Залишається невизначеним питання щодо того, яку відповідальність несе суддя за ухвалення свідомо неправосудного рішення.
Також документом пропонується реорганізувати Вищу раду юстиції у Вищу раду правосуддя (ВРП), зі складу якої виключаються Міністр юстиції та Генпрокурор.Ініціатор закону також пропонує підвищити мінімальний вік для заняття посади. Поріг для суддів підвищать на 5 років. Відтепер служити Феміді дозволять лише з 30-ти років і лише тим, хто матиме 5-річний досвід роботи у сфері права. Суддя, звісно, повинен буде мати вищу юридичну освіту, а також володіти державною мовою, бути компетентним і доброчесним.
Після позитивних висновків Конституційного Суду зміни в Основний закон приймаються шляхом голосування за відповідний законопроект 226 голосами в першому читанні й 300 голосами на наступній черговій сесії Ради - у другому.
Джерело: pravdatyt.com