Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Членство в ЄС - це не тільки вигоди, але й обов'язки
Польща заслуговує великої поваги за успіхи в будівництві демократичної держави, проте жодна країна в Євросоюзі не може ставити під питання принцип верховенства права і основоположні демократичні цінності.Таку думку висловив у вівторок глава головуючих в ЄС Нідерландів Берт Кундерс, відкриваючи в Європарламенті дебати про стан демократичних інститутів в Польщі, передає ТАСС.
«Європейський союз - це не тільки валюта або ринок, а й союз, побудований на спільних цінностях. Членство в ЄС - це не тільки вигоди, але й обов'язки. І одна з головних обов'язків - це повага основоположних цінностей, включаючи верховенство закону, демократії та основних прав », - сказав він, відкриваючи парламентські дебати по польської проблеми.
Як підкреслив нідерландський міністр, європейські політичні стандарти повинні дотримуватися всіма без винятку, оскільки вони «забезпечують гарантії свобод наших громадян». «На нашому континенті виникло відразу кілька найбільш смертоносних політичних доктрин в історії. Наші предки билися з ними і, нарешті, здолали їх. Нам довелося пройти непростий урок, і ми незліченну кількість разів поклялися, що ніколи не повернемося в ці темні дні », - вказав Кундерс.
Говорячи про Польщу, Кундерс нагадав, що ця країна постраждала. «Але польський дух ніколи не вмирав і продовжував боротися за свою незалежність. Сьогодні, через 11 років після приєднання до Євросоюзу, вона увійшла в коло провідних держав. Їй вдалося утвердитися в статусі успішної економіки і стати демократичною державою зі стійкими державними інститутами. Польський народ заслуговує на повагу за свої досягнення », - зазначив політик.
Нагадаємо, 31 грудня Сенат Польщі затвердив поправки до закону, що регулює роботу державних ЗМІ. У результаті право призначати керівництво громадських ЗМІ отримує міністр фінансів. При цьому не передбачається процедура конкурсу та не встановлюється термін перебування на цих посадах. Аналогічні закони в ЄС набагато більш ліберальні.
Після того як поправки все ж були прийняті, ЄС звинуватив Польщу в тиску на ЗМІ. Європейська комісія направила лист представникам польського уряду, в якому попросила їх дати роз'яснення з приводу прийнятого закону.
Джерело: politeka.net
19.01.2016