flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

КСУ перевірить, чи може Кабмін скорочувати видатки на суди

25 січня 2016, 10:09

 Верховна Рада України надала Кабміну право визначати, зокрема і скорочувати, обсяг фінансування видатків на утримання судової гілки влади. Пленум Верховного Суду України з цим не згоден, а тому вирішив звернутись до Конституційного Суду України.

Відповідне рішення стосовно звернення до КСУ для перевірки на конституційність п. 11 Прикінцевих положень Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік» у частині визначення порядку застосування норм і положень Закону «Про судоустрій і статус суддів» ст. 1, 3, 6, ч.1 ст. 8 та ч.1 ст. 129 Конституції України було прийнято на сьогоднішньому засіданні пленуму ВСУ (з текстом подання можна ознайомитись запосиланням).

Дане положення передбачає, що норми і положення Закону «Про судоустрій і статус суддів» застосовуються в порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету та бюджету Фонду соціального страхування України.

Означена норма законодавства, на переконання суддів ВСУ, суперечить конституційно визначеному постулату, яким державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову, а також порушує гарантії незалежності суддів при здійсненні ними правосуддя та нівелює принцип правової визначеності, що витікає із закріпленого в Конституції України принципу верховенства права, пояснили "ЗіБ" у ВСУ.

Окрім того, Пленум Верховного Суду України вирішив звернутися до КСУ і з конституційним поданням щодо відповідності положень положень абз. 1,2,4,6 ч.5 ст. 141 Закону «Про судоустрій і статус суддів»стосовнозвуження гарантій матеріального забезпечення та соціального захисту суддів у відставці положенням ст. 8, ч.1 ст.21, ч.1 та 5 ст. 126, ст. 150 та 152 Конституції України (ознайомитись з поданням можна тут).

"Такі гарантії – не привілей і не пільга, а основи незалежності для працюючого судді, його упевненість у тому, що держава потурбувалася про нього і забезпечила йому гідну старість, уберігаючи, таким чином, від можливих спокус під час здійснення правосуддя" - зазначив голова Суду Ярослав Романюк.

Джерело: zib.com.ua