Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Практика неналежного здійснення КСУ конституційного контролю змін до Основного Закону набула системного характеру
Як заявив у своїй окремій думці суддя Конституційного суду Микола Мельник, останній висновок КСУ щодо президентських змін до Основного Закону в частині правосуддя є «продовженням практики суто формального здійснення ним функції конституційного контролю, що призводить до фактичної відсутності ефективного механізму правової охорони Конституції України та недопущення свавілля державної влади».
Суддя нагадав, що така практика свого часу вже породила вкрай небезпечні ситуації, які характеризувалися ризиками та загрозами посягання на конституційний лад та територіальну цілісність нашої країни, узурпації державної влади, виникнення суспільних потрясінь, масового порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина.
«Відсутність реального конституційного контролю сьогодні негативно впливає не тільки на остаточний зміст конкретного законопроекту про внесення змін до Конституції, але й може призвести до значно глибших і непередбачуваних негативних наслідків у майбутньому», — наголошує суддя Мельник.
На його переконання, президентському проекту судової реформи бракує чіткості, однозначності, визначеності та завершеності. А наслідком цих змін, за його словами, може стати обмеження права на судовий захист.
Нагадаємо, 22 січня КСУ схвалив судову реформу без жодного зауваження. Президент Петро Порошенко 25 листопада вніс до Верховної Ради законопроект № 3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Юристи розкритикували цей законопроект через те, що ним відтерміновується визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.
Голова Верховного суду України Ярослав Романюк заявив, що пленум Верховного суду підтримав зміни до Конституції в частині правосуддя.
Читайте аналіз президентського законопроекту на «Ракурсі» у статтях «Конституція Порошенка-Маяковського», «Законопроект про правосуддя — як стати господарем судової влади».
Джерело: ua.racurs.ua