Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЮРЛІГА традиційно пропонує читачам ознайомитися з короткою підбіркою останніх подій судового світу
Верховний Суд України
Висновок одним з подружжя договору щодо розпорядження спільним майном без згоди другого з подружжя може бути підставою для визнання такого договору недійсним лише в разі недобросовісності його сторін
При розгляді справи № 6-1912цс15 Судпідтвердив правову позицію, згідно з якою висновок одним із подружжя договору щодо розпорядження спільним майном без згоди другого з подружжя може бути підставою для визнання такого договору недійсним лише в тому випадку, якщо суд встановить, що чоловік, який уклав договір щодо спільного майна, і третя особа - контрагент за таким договором діяли недобросовісно, зокрема, що третя особа знала чи за обставинами справи не могла не знати про те, що майно належить подружжю на праві спільної сумісної власності і той з подружжя, хто укладає договір, не отримав згоди другого з подружжя.
У справах про визнання недійсною іпотеки житла дітей необхідно враховувати сумлінність поведінки іпотекодержателя
При розгляді справи № 6-1055цс15 Суд роз'яснив , що потрібно з'ясувати в справах за позовами в інтересах дітей про визнання недійсною іпотеки. У кожному конкретному випадку судам необхідно: перевіряти на момент укладення оспорюваного договору наявність у дитини права користування житловим приміщенням, яке може грунтуватися на документальній основі (наприклад, довідка про наявність зареєстрованих осіб на житловій площі, серед яких значиться дитина) або на законі (стаття 29Цивільного кодексу ); при відсутності реєстрації дитини в спірному приміщенні на момент укладення оспорюваного договору - з'ясовувати наявність у дитини іншого місця проживання; враховувати сумлінність поведінки іпотекодержателя про надання документів про права дітей на житло - предмет іпотеки при укладенні оспорюваних договорів.
Зі службового житла не можна виселити, якщо після звільнення пройшло 3 роки
Розглянувши справу № 6-2913цс15 , Суд роз'яснив , що в суперечках про виселення з службового приміщення повинна застосовуватися загальна позовна давність.ЖК УРСР не містить окремих положень про строки позовної давності, однак, але при розгляді спорів, що випливають з договору найму житлового приміщення, суд застосовує норми цивільного законодавства. Відповідно до пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень ЦК правила цього Кодексу про позовну давність застосовуються до позовів, строк пред'явлення яких, встановлений законодавством, що діяло раніше, не сплив до набрання чинності цим Кодексом.
За водовідведення треба платити, навіть якщо не доведено використання води
При розгляді справи № 6-2864цс15 Суд роз'яснив , що якщо житель багатоквартирного будинку фактично користується послугами централізованого водовідведення, слід стягувати заборгованість за фактично надані послуги з централізованого водовідведення. У цій справі апеляційний суд відмовив у позові, враховуючи, що позивач не надав доказів щодо використання холодної та гарячої води, що унеможливило проведення розрахунку оплати за послуги з централізованого водовідведення. Апеляційний суд не врахував: встановлену норму споживання холодної води на одну людину в місяць; встановлені рішенням виконавчого комітету селищної ради тарифи на послуги з централізованого водовідведення в населеному пункті.
Вищий господарський суд України
Роз'яснено, як застосовувати Закон про виконавче провадження
У листі від 28 січня 2016 року № 01-06 / 131/16 міститься огляд практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням господарськими судамиЗакону «Про виконавче провадження» . Лист стосується вирішених господарськими судами справ, рішення в яких переглянуто в касаційному порядку ВГСУ. Разом з тим,листом від 4 лютого 2016 року № 01-06 / 177/16 відкликана частина оглядового листа (пункт 10) для додаткового вивчення і можливої доопрацювання.У відкликаному пункті роз'яснювалися підстави визнання постанови про закінчення виконавчого провадження недійсним.
Всі рішення судів Ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUM , створеної для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо Ви ще не користуєтеся системою, замовте тестовий доступ або придбайте VERDICTUM .