flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підсумки 14 лютого

15 лютого 2016, 09:06

Корреспондент.net, Сьогодні, 6:58

16
 
тисячу дев'ятсот двадцять три

 

Підсумки 14 лютого: Блокування фур і відповідь РФ
Фото: mukachevo.net
Активісти блокують російські фури

 

 

Корреспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Обама і Путін обговорили ситуацію в Україні

Президенти Росії Володимир Путін і США Барак Обама у телефонній розмові обговорили ситуацію в Україні  в контексті комплексу заходів по врегулюванню конфлікта.Разговор відбувся за ініціативою американської сторони.

У Кремлі розповіли, що Путін висловив надію, що київська влада зроблять, кроки щодо якнайшвидшого виконання своїх зобов'язань, включаючи налагодження прямого діалогу з Донбасом, проведення амністії та конституційної реформи, узгодження з донеччанами і Луганська і введення в силу змін до закону про особливий статус .

У Білому домі відзначили, що Обама підкреслив важливість роботи по дипломатичному вирішенню кризи в Україні шляхом повного здійснення мінських угод усіма сторонами. 

В Індії протестували проти Дня Закоханих

Індійські традиціоналісти провели акцію протесту проти святкування Дня Святого Валентина . Форма протесту була незвичайною: його організатори змусили цілуватися собак.

Любов всюди. Космічні фото "сердечок" на Землі

Росія заборонила рух українських вантажівок по своїй території

Росія призупинила рух українських вантажівок по своїй території в якості відповіді на блокування російських фур в Україні.

Російський Мінтранс зазначив, що українська сторона не прийняла заходів щодо протидії акціям блокування російських вантажівок і не відповіла на звернення Росії. 

Тим часом Україна почала консультації з Єврокомісією і країнами ЄС з питання транзиту російських вантажів через українську територію. Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна буде вирішувати питання блокади російських фур на кордоні відповідно до міжнародного права, але з урахуванням національних інтересів.

Сирія заявила про вторгнення турецьких військових

Дамаск заявив, що з території Туреччини в Сирію проїхала колона з 12 пікапів , обладнаних кулеметами. У пікапах перебувало близько сотні озброєних людей, частина з яких, імовірно, є солдатами і найманцями з Туреччини.

Повідомлялося також, що Туреччина знову піддала обстрілу позиції курдських ополченців на півночі Сирії. Під обстрілом загинули двоє курдських бійців. Представник сирійських курдів заявив, що Туреччина не має ніякого права втручатися в справи Сирії.
 

США закликали Туреччину припинити обстріли позицій курдських повстанців на півночі Сирії.

Тим часом глава найбільш впливової групи сирійської опозиції - Вищого комітету щодо переговорів - закликав США провести військову операцію на території Сирії з метою усунення Президента Башара Асада з поста глави держави.

Іран відновив постачання нафти в Європу

Іран у неділю, 14 лютого, оголосив про першої партії нафти, експортованої в Європупісля скасування західних економічних санкцій. Кілька західних танкерів, завантажених 4 млн барелів іранської нафти, вирушили до європейського континенту.

У десяти областях України блокують фури РФ

Сумська і Чернігівська області приєдналися до блокади фур з Росії . Таким чином в "ведмежою блокаді" беруть участь 10 областей.

Крім того, в районі пункту пропуску "Виступовичі" (Житомирська область) на в'їзді з Білорусі в Україну в "сірій зоні" заблоковані майже 100 російських вантажівок. 

Глава Меджлісу Рефат Чубаров підтримав активістів, які блокують російські фури. Він закликав активістів Білорусі, Латвії, Литви, Естонії приєднатися до акції . Уніати розкритикували декларацію тата і патріарха
 

Глава УГКЦ Святослав розкритикував декларацію папи Римського Франциска і глави Російської православної церкви Кирила за пункти про Україну. Він зазначив, що українські греко-католики не були притягнуті до узгодження тексту декларації, хоча вона безпосередньо стосується і України.
 
Він зазначив, що українські греко-католики не були притягнуті до узгодження тексту декларації, хоча вона безпосередньо стосується і України.
 
Самою суперечливим пунктів глава УГКЦ назвав 26-ій: "Закликаємо усі сторони конфлікту до розсудливості, громадської солідарності і діяльній миротворчості. Закликаємо наші Церкви на Україні працювати для досягнення суспільної злагоди, утримуватися від участі в протиборстві і не підтримувати подальший розвиток конфлікту".
За матеріалами: Корреспондент.net