Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Масове звільнення суддів - це не юридичне, а чисто політичне, якщо не сказати, популістське рішення, і ми все це прекрасно розуміємо. Про це в ексклюзивномуінтерв'ю «фр Аз е» заявив постійний представник України в Венеціанській комісії Володимир Пилипенко.
«Це те ж саме, якби в один день запропонували звільнити всіх вчителів або всіх лікарів. Таке рішення не просто неправильне, воно взагалі суперечить здоровому глузду. Якщо говорити про відновлення довіри до судової системи, то, звичайно, такий запит в суспільстві існує.Але стосується він не тільки системи правосуддя, нам треба відновити ще довіра до правоохоронних органів, про що ми, до речі, забуваємо. Я не думаю, що у нас в поліції вже все реформи завершені, тому що ми просто поміняли назву », - зазначив Пилипенко.
Пилипенко також зазначив: «Питання переатестації суддів визначений не тільки змінами до Конституції.Атестація передбачена Законом «Про забезпечення права на справедливий суд». Більш того, ця переатестація, хоч і з запізненням, але вже почалася з 17 лютого. Переатестацію почали проходити судді першої інстанції. І далеко не всі змогли її пройти успішно. Чому ми не чуємо схвальних відгуків від політиків, які є ідеологами «звільнення всіх суддів»? Суспільство також має зрозуміти, що судді, які пройшли переатестацію, - це професійні судді, які можуть довести своє майнове становище, що, до речі, зараз багато перейнялися, і готові працювати на державу. Завдяки переатестації судді також можуть стати більш незалежними. Що нам потрібно? Щоб суд був незалежний і від вулиці, і від політики. Це і є питання відновлення довіри. В якому форматі це повинно відбуватися? Ну поки у нас є формат переатестації, передбачений Законом «Про забезпечення права на справедливий суд».
У той же час, він зазначив, що зміни до Конституції також передбачають переатестацію суддів: «Але тут виникає питання: а хто буде здійснювати правосуддя, якщо у нас постійно когось будуть переаттестовивать? Людини з його проблемами (наприклад, відсудити борг, поділити спадщину) не цікавить переатестація. Людині потрібно, щоб суддя був на місці, щоб він прийшов і розглянув її справу. Знову ж таки, невже потрібні дві переатестації?Тобто одна - по одному закону, друга - за змінами до Конституції. Хоча у мене є великі сумніви, що ці зміни будуть прийняті ».
З повним текстом інтерв'ю можна ознайомитися тут .
Джерело: fraza.ua