flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Якісне відновлення прав громадян потребує повної незалежності суддів

21 березня 2016, 08:42

 На цьому наголосив заступник Голови Вищого адміністративного суду України Михайло Цуркан під час IV Міжнародного судово-правового форуму «Судова реформа: стан та напрями розвитку», що проходить у Києві 17-18 березня ц.р.

Він, зокрема, відзначив, що на даному етапі, нажаль, сама суть адміністративного судочинства спотворюється, адже адміністративні суди безпосередньо вирішують конфлікти між владою та людьми і необхідно чітко розуміти, чиї саме права здебільшого порушуються. «Якісне відновлення прав громадян потребує повної незалежності суддів та надання їм вагомих законодавчих інструментів для ефективного захисту та відновлення порушених прав громадян» – сказав М. Цуркан.

У своїй доповіді Михайло Цуркан зауважив, що досить вагомим шляхом вирішення проблем недосконалості вітчизняного законодавства у сфері судочинства є саме єдність судової практики, що забезпечить вектор розвитку всієї правової доктрини.

Також, заступник Голови ВАСУ висловив бачення суду щодо запровадження новітніх технологій. Він відзначив, що можливо це і додасть певного навантаження на діяльність суду, проте, значно спростить роботу громадянам. Тому, на його переконання, впровадження електронної судової системи є необхідним.

Свою думку щодо вдосконалення судово-правової реформи озвучив також заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи, секретар Конституційної комісії – Олексій Філатов. Він наголосив на необхідності зменшення касаційних скарг шляхом вдосконалення рішень перших та апеляційних інстанцій.

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк у свою чергу висловив думку щодо якісного реформування судової системи та зазначив, що судова реформа повинна, перш за все, розглядатися через призму соціальних потреб.

IV Міжнародний судово-правовий форум «Судова реформа: стан та напрями розвитку» організовано Верховним Судом України, газетою «Юридическая практика» спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. У заході беруть участь понад 70 вітчизняних та іноземних юристів найвищої кваліфікації, які обговорюють найбільш актуальні проблеми судової реформи, колізії та прогалини у законодавстві, а також висловлюють своє бачення щодо його вдосконалення.

Від Вищого адміністративного суду України у форумі беруть участь також Голова ВАСУ – Олександр Нечитайло, заступник Голови ВАСУ Михайло Смокович та суддя ВАСУ – Ігор Олендeр..

Джерело: www.vasu.gov.ua