flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Хто подасть електронні декларації вже в 2016 році?

25 березня 2016, 08:32

 Сьогодні вже не залишається сумнівів, що всі українські чиновники і судді повинні будуть в цьому році подати декларації про свої доходи та витрати в електронному вигляді. Торкнеться це і тих, хто вже встиг подати документ в паперовому варіанті.

Як відзначили представники Мін'юсту, таким держслужбовцям доведеться продублювати свої декларації. Правда, з урахуванням того, що система буде працювати тільки перший рік, дублювати її будуть зобов'язані ті, хто займає особливо значні посади. Які це будуть посади, визначить у своєму рішенні Нацагентство щодо запобігання корупції.

«Це будуть все правоохоронці, що обіймають посади від керівника районного управління і вище, а також всі прокурори, всі судді, всі політики і всі чиновники І-ІІІ категорії», - прокоментував народний депутат Віктор Чумак .

Відзначимо, що підписувати таку декларацію потрібно буде електронним підписом, і, як зазначили представники Мін'юсту, відсутність останньої не може бути поважною причиною, по якій чиновник вчасно не подав декларацію. Як з'ясувалося, багато чиновників в регіонах всерйоз налякані уявної дорожнечею цієї послуги і великими чергами.

Для того, щоб уникнути подібних непорозумінь, уряд прийняв рішення про безкоштовну видачу електронних цифрових підписів на базі Мін'юсту, фіскальної служби і казначейств. Тому, Мін'юст рекомендує звертатися в дані відомства і якомога швидше отримувати ЕЦП.

«Як тільки система почне працювати, чиновники повинні бути готові подати свої декларації», - попередила заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова .

Залишається ще раз відзначити прогресивність цього починання і надію українців, що дана система може наблизити нас до європейських стандартів життя.

Думка ж громадськості сьогодні розділилося. Одні громадяни впевнені, що головне - це запустити систему, яка неодмінно дасть позитивні сходи, а інші бачать багато запобіжних чинників, які, як завжди, вбережуть найвпливовіших корупціонерів, а ті, як і раніше, залишаться невразливими для закону. Хто виявиться правим, покаже час.

Детальніше про положеннях доопрацьованого закону читайте в статті "Судити по декларації» в «Судово-юридичної газети» .

 

Джерело: sud.ua