Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Пленум Верховного Суду України, що відбувся 25 березня 2016 року під головуванням Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка, постановив звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням.
Суддя Верховного Суду України Олександр Волков у своїй доповіді наголосив на тому, що складовою верховенства права є принцип правової визначеності, основою якого є передбачуваність для суб’єкта відносин правових наслідків своєї поведінки.
Голова Верховного Суду України Ярослав Романюкпоінформував, що у рамках розгляду конкретної справи Куп’янським міськрайонним судом Харківської області виникла необхідність звернутися до Верховного Суду України щодо розгляду питання стосовно внесення до Конституційного Суду України конституційного подання.
– Законами України від 2 березня 2015 року № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» та від 24 грудня 2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було обмежено права працюючих військових пенсіонерів на отримання пенсії, і обмежено вибірково, – зауважив Ярослав Романюк. – Лише для тих осіб, які вступили на державну службу, і то для певних категорій державних службовців. Законами визначено, що у разі працевлаштування на державну службу на певні категорії посад має виплачуватися тільки заробітна плата.
Соціальні стандарти, встановлені державою, не є абсолютними, але й обмеження їх має відбуватися із чітким дотриманням засад Конституції, наголосив Голова Верховного Суду України.
Рівність усіх перед законом, що випливає із Конституції України, впливає на регулювання всіх суспільних відносин. Дотримання цього принципу означає, зокрема, й безпідставну заборону запроваджувати різницю в правах осіб, які належать до однієї й тієї самої категорії, підтвердив Олександр Волков.
Пленум Верховного Суду України прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності (конституційності) частини п’ятої статті 43, частини першої статті 54 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2263-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у взаємозв’язку з пунктом 2 Розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 2 березня 2015 року № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» та пунктом 2 Розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» положенням частини першої статті 8, частини п’ятої статті 17, частин другої та третьої статті 22, частини першої статті 24, частини першої статті 46, частини першої статті 58 та статті 64 Конституції України.
Також Пленум Верховного Суду України визначив персональний склад Судової палати у цивільних справах для розгляду справи № 6-1852цс15.
Джерело: www.scourt.gov.ua