Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Саме після Революції гідності зламалася найслабша ланка державного управління – судова гілка влади. Проте відгукуватися про всю систему негативно, спираючись тільки на вибіркові факти, вважають експерти, неправильно.
Таку думку висловив суддя, член Ради суддів України Олександр Сасевич під час політичного ток-шоу «Прямим текстом» (щочетверга о 22:35) на телеканалі ZIK.
Представники судочинства наголошують, що союзником у реформуванні судової галузі є передовсім громадянське суспільство. Так, судовій гілці влади потрібно вирішити чи не головну свою проблему – закритість від громадян.
«Законодавча гілка влади, яка в країні представлена Верховною Радою, має свій телеканал та газету. Виконавча гілка влади, якою є Кабінет Міністрів, також має своє друковане видання та можливість доступу до телеканалів. Поряд з цим, гілка влади, судова система таких можливостей спілкування та виходу до громадянського суспільства майже не має», – зауважив член Ради суддів України Олександр Сасевич.
Експерт додав, що судді усвідомлюють таку проблему, тому вже самі прагнуть спілкуватися із суспільством, звітувати про свою роботу та засвідчувати високий рівень свого професіоналізму.
«Уже з 4 березня 2016 року в межах судової реформи в Україні розпочалося тестування суддів, яке передбачає перевірку кваліфікаційного рівня та способу життя й достатку, відповідно до задекларованих доходів», – пояснив експерт.
Зокрема, процедура кваліфікаційного оцінювання дозволить визначити фаховий рівень суддів. А всіх, хто її не пройде, відправлятимуть на додаткове навчання у Національну школу суддів.
Таким чином, вважає експерт, і потрібно поступово проводити очищення судової системи.
«Потрібно щонайменше два роки, щоб всю судову систему, яка налічує в Україні 7 тисяч працюючих суддів, перевірити, «просіяти» та переатестувати. Адже не можна усіх суддів одразу ж замінити на нових. Передовсім це заборонено Конституцією України. А заяви політиків про такі кроки є тільки передвиборчими гаслами та популізмом», – зазначив Олександр Сасевич.
Джерело: zik.ua