Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про це Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк заявив під час зустрічі із представниками Checchi and Company Consulting, Inc. – компанії, що має досвід впровадження довгострокових програм з реформування судових систем країн, забезпечення доступу до правосуддя, утвердження верховенства права, поліпшення системи юридичної освіти та забезпечення правової обізнаності.
Компанія працює протягом останніх 40 років у понад 140 країнах світу та має намір відновити свою діяльність в Україні. За цей час вона впровадила понад 300 довгострокових програм. Зокрема, у межах проектів «Україна – реформа регуляторної політики» під егідою USAID (1999–2002 роки), «Україна – виконання контрактів та судових рішень» під егідою USAID (1999–2000), «Україна – програма верховенства права» під егідою USAID (1993–1999).
Мета зустрічі – обговорення нагальних потреб Вищої ради юстиції у процесі судової реформи.
Під час зустрічі Ігор Бенедисюк розповів про те, що Вища рада юстиції у складі, сформованому відповідно до процедур, передбачених Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», розпочала свою діяльність 9 червня 2015 року. Відтак було розроблено новий регламент роботи, запроваджено автоматизований розподіл усіх матеріалів Ради, що підлягають колегіальному розгляду.
За цей час на адресу ВРЮ надійшло понад 9 тисяч скарг на суддів, половину з яких Радою вже розглянуто. «ВРЮ прийняла рішення щодо звільнення з посад з різних підстав майже 900 суддів: 550 суддів – за загальним обставинами та стосовно 330 суддів – з дискредитуючих підстав. Це безпрецедентні цифри для Ради за весь 18-річний період її діяльності», – розповів Ігор Бенедисюк, зазначивши, що Рада, розуміючи запит суспільства, працює зі значним навантаженням. Впродовж зазначеного періоду було проведено 50 засідань секцій і 30 засідань Ради. Цього тижня Рада планує завершити розгляд висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Радою також відкрито дисциплінарні провадження стосовно шести суддів вищих судів, стосовно двох суддів вищих судів внесено подання про звільнення за порушення присяги, одного – за порушення вимог несумісності відповідно до Закону України «Про очищення влади».
За словами Голови ВРЮ, завдання органу полягає не лише у проведенні ревізії судової влади, а й у збереженні кваліфікованих кадрів. «Неможливість безпідставного звільнення судді і тиску на ВРЮ є гарантією захисту суддів», – сказав І. Бенедисюк.
Участь у заході взяли представники компанії Checchi and Company Consulting Inc. Келлі Гаваган та Патрік Вуйчік, а також перекладач Петро Павличенко.
Від Вищої ради юстиції: Голова ВРЮ Ігор Бенедисюк, радник Голови Дар’я Богатчук, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату ВРЮ Владислав Гуртенко, начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації секретаріату ВРЮ Оксана Лисенко.
Відділ взаємодії зі ЗМІ