Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до п. 6 р. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про забезпечення права на справедливий суд» Вища кваліфікаційна комісія суддів забезпечує проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з метою прийняття рішень про можливість здійснення ними правосуддя у відповідних судах. Рішенням Комісії №17 / зп-16 від 22 березня 2016 року було оголошено проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних судів Києва і Київської області.
В першу групу були включені 26 суддів Апеляційного суду Київської області. 7 з них в день проведення іспиту подали заяви про відставку, і їх оцінювання Комісією зупинено. Ще одна суддя звернулася із заявою про перенесення термінів її оцінювання у зв'язку з перебуванням у щорічній відпустці, і один суддя не з'явився, оскільки перебував на лікарняному.
23% від загальної кількості
12 квітня для суддів апеляційних судів почався перший етап первинного кваліфікаційного оцінювання - іспит.Процедура оцінювання суддів апеляційних судів дещо відрізняється від тієї, яка була застосована для 100 суддів місцевих судів загальної юрисдикції. «Комісія вийшла на максимальну кількість визначених законом форм своєї діяльності, тому що оцінювання саме цієї категорії суддів проходить за допомогою колегій у складі 3 членів Комісії, які спеціалізуються на тих чи інших напрямках роботи судів. Зараз засідають 2 колегії, які заслуховують суддів кримінальної та цивільної спеціалізації », - зазначив голова ВККС Сергій Козьяков .
7 з 26 суддів, включених до першої групи, як уже згадувалося, подали заяви про відставку, і їх оцінювання зупинено. За словами голови ВККС, це 23% від загальної кількості і насправді дуже велика і загрозлива цифра.«7 суддів звернулися з проханням зупинити їх оцінювання, тому що вони подали у відставку. Це 23% від загальної кількості. Це дуже велика цифра, і попрошу звернути на неї увагу, тому що це відбувається, на мій погляд, через результат оцінювання перших суддів », - зазначив С. Козьяков.
Нагадаємо, п. 5.9 Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді, затвердженого рішенням ВККС №67 / зп 15 від 21.10.2015 та погодженого рішенням Ради суддів України №14 від 11.12.2015, передбачено, що на будь-якому етапі первинного кваліфікаційного оцінювання суддя має право подати до Вищої ради юстиції заяву про відставку або про звільнення з посади за власним бажанням відповідно до ст. 120 Закону «Про судоустрій і статус суддів». В такому випадку кваліфікаційне оцінювання такого судді зупиняється.
Керуючись ст. 83-86, 101 і 102 Закону та Порядком, з метою дотримання зазначених правових норм, що регламентують процедури проведення первинного кваліфікаційного оцінювання 1 квітня 2016 Комісією прийнято рішення про те, щоб зупинити оцінювання суддів апеляційних судів Києва і Київської області, які подали в ВРЮ заяви про відставку, а саме:
Сергій Козьяков , голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів
- 12 квітня ц. м почалося оцінювання суддів апеляційних судів Києва і Київської області. З початком цієї процедури Комісія вийшла на максимальну кількість визначених законом форм своєї діяльності, тому що оцінювання саме цієї категорії суддів проходить за допомогою колегій у складі 3 членів Комісії, які спеціалізуються на тих чи інших напрямках роботи судів. Таким чином, зараз засідають дві колегії, вони заслуховують суддів, які спеціалізуються на кримінальній і цивільної юрисдикції.
Хочу зазначити, що в першій групі мали проходити оцінювання 26 суддів. Одна суддя попросила перенести оцінювання у зв'язку з відпусткою, який планувався раніше, і надала з цього приводу відповідні документи. Ще 7 суддів звернулися з проханням зупинити їх оцінювання, тому що вони подали у відставку. Це 23% від загальної кількості - дуже велика цифра. Попрошу звернути на неї увагу, тому що це відбувається, на мій погляд, через результат оцінювання перших суддів, а це були «бессрочнікі».
Яна Собко
Джерело: sud.ua