flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

В Україні готуються до прийняття закону про медіацію

20 травня 2016, 11:16

Комітет з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України порекомендував Парламенту прийняти за основу проект Закону «Про медіацію» за № 3665.

 
         На розгляд до Комітету було подано два законопроекти – № 3665 та № 3665-1. За інформацією газети «Закон і бізнес», отриманою у ВРУ, на своєму засіданні 12 травня цього року члени Комітету за результатами розгляду обох поданих проектів вирішили рекомендувати для прийняття за основу проект № 3665, врахувавши при доопрацюванні до другого читання окремі пропозиції альтернативного проекту.
     Відповідно до рекомендованого законопроекту медіація – це альтернативний (позасудовий) метод вирішення будь-яких конфліктів (спорів), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також у кримінальних провадженнях та справах щодо адміністративних правопорушень, за допомогою якого дві або більше сторони спору намагатимуться в межах структурованого процесу за участі медіатора досягти згоди для вирішення їхнього спору.
Також законопроектом пропонується визначити основні принципи медіації, правові основи процедури, умови отримання статусу медіатора, механізми контролю за якістю надання послуг медіації та інше.
Як зазначили члени Комітету з питань правової політики та правосуддя ВРУ, запровадження інституту медіації у вітчизняній системі права ґрунтується на позитивних результатах практики застосування інституту примирення в багатьох країнах світу. Прийняття закону про медіацію  допоможе й у гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС, оскільки питанню примирювальних процедур присвячено цілу низку рекомендацій та рішень Ради Європи.
         Визначає законопроект № 3665 і вимоги до особи, яка може бути медіатором: фізична особа, яка досягла 25-річного віку, має вищу або професійно-технічну освіту та пройшла професійне навчання медіації, яке повинно включати 90 академічних годин початкового навчання, в тому числі не менше 45 академічних годин навчання практичним навичкам.