Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суддям та судам України рекомендують використовувати гендерно чутливий підхід при розгляді справ, особливо тих, що стосуються прав та інтересів жінок, забезпечуючи при цьому реалізацію повноцінного доступу жінок до правосуддя.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
Про це йшла мова під час презентації звіту за результатами моніторингу «Захист від гендерної дискримінації в рішеннях українських судів». Як пояснили "ЗіБ" у омбудсмена, згідно зі звітом, положення міжнародних документів та національного гендерного законодавства не достатньо використовуються в українській судовій практиці.
Серед основних причин такої ситуації є недостатнє вміння представників юридичної професії, у тому числі суддів, ідентифікувати ті випадки, які на практиці призводять до гендерної дискримінації та сприйняття юристами міжнародних документів з питань забезпечення гендерної рівності переважно як певних абстрактних конструкцій, які не пропонують механізмів вирішення реальних життєвих спорів. Важливим чинником, відзначають автори дослідження, є низька обізнаність населення з міжнародними стандартами у сфері захисту від гендерної дискримінації.
З огляду на це пропонується привести національне законодавство у відповідність до міжнародних стандартів у сфері прав людини.
Окрім того, суддям та судам України
Моніторинг проведено Харківською обласною фундацією «Громадська альтернатива» за сприяння Уповноваженого ВР з прав людини у рамках реалізації проекту «Справедливе правосуддя». Під час здійснення моніторингу було проаналізовано у повному обсязі 377 судових справ.