Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій. Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого законодавством.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
До такого висновку дійшов Вінницький апеляційний адміністративний суд, задовольнивши позов громадянки до Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради про визнання протиправною відмови у видачі будівельного паспорта та зобов’язання видати будівельний паспорт на забудову земельної ділянки, повідомляє "ЗіБ" з посиланням на ВААС.
Як пояснили в суді, громадянка є власником житлового будинку з належним до нього господарськими та побутовими будівлями та спорудами на підставі свідоцтва про спадщину за заповітом, а також на підставі державного акта на право власності є власником земельної ділянки. Згодом вона звернулась з письмовою заявою про видачу будівельного паспорта до Департаменту, надавши всі необхідні документи.
Однак Департамент відмовив їй, оскільки рішенням міськради затверджено генеральний план міста Чернівці, відповідно до якого земельна ділянка, власницею якої є
ВААС зазначив, що згідно з Законом «Про регулювання містобудівної діяльності» Генеральний план населеного пункту розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних громадських, приватних інтересів, зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій. Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого законодавством.