flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Кожній справі свій час

15 червня 2016, 14:12

 Показники середніх витрат часу на розгляд різних категорій спорів та коефіцієнт складності справ нарешті визначені. Рада суддів рекомендувала Державній судовій адміністрації застосовувати їх при прийнятті управлінських рішень. Також це стосується й формування бюджетних запитів.


<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

У суддівській спільноті давно говорили про необхідність установлення оптимальної кількості володарів мантій, потрібних для вирішення спорів у конкретному храмі Феміди. Крім цього, стояло питання й про збалансування навантаження.

І от нарешті 9 червня РСУ схвалила звіт «Основні методологічні підходи та результати дослідження щодо визначення коефіцієнтів навантаження на суддів та складності справ спеціалізованих судів та судів апеляційної інстанції».

Так, дослідники порахували: наприклад, представник апеляційного загального суду на розгляд спору про право інтелектуальної власності в середньому витрачає 7 год., а от на кримінальну справу щодо злочину проти основ національної безпеки — 19 год. «Адміністративнику» з окружної установи потрібно 9 год., аби розглянути справу щодо мирних зібрань, а з апеляційної — 6 год. на цей же спір.

На думку заступника голови ДСАУ Ольги Булки, сформовані показники є надзвичайно важливими для судової системи. Адже в новій редакції закону «Про судоустрій і статус суддів» зазначено, що Вища рада правосуддя «у зв’язку з виявленням надмірного рівня навантаження у відповідному суді» відряджає туди на допомогу володаря мантії з іншої установи. Що саме вважати «надмірним навантаженням» — незрозуміло. Тому завдяки цьому дослідженню вдасться уникнути суб’єктивних оцінок того, скільки служителів Феміди потрібно для розгляду тієї чи іншої кількості справ.

Окрім цього, РСУ звернулася до Кабінету Міністрів щодо якнайшвидшого вирішення питання про внесення змін до Порядку виплати винагороди та відшкодування витрат народним засідателям і присяжним за час виконання ними обов’язків у суді. Також «самоврядники» переконані, що варто прийняти закон, який врегулював би механізм залучення перекладачів при розгляді справ у такому ж порядку, який передбачено для залучення захисників за рахунок держави.

Детальніше про це читайте в наступному числі.