Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Показники середніх витрат часу на розгляд різних категорій спорів та коефіцієнт складності справ нарешті визначені. Рада суддів рекомендувала Державній судовій адміністрації застосовувати їх при прийнятті управлінських рішень. Також це стосується й формування бюджетних запитів.
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->
У суддівській спільноті давно говорили про необхідність установлення оптимальної кількості володарів мантій, потрібних для вирішення спорів у конкретному храмі Феміди. Крім цього, стояло питання й про збалансування навантаження.
І от нарешті 9 червня РСУ схвалила звіт «Основні методологічні підходи та результати дослідження щодо визначення коефіцієнтів навантаження на суддів та складності справ спеціалізованих судів та судів апеляційної інстанції».
Так, дослідники порахували: наприклад, представник апеляційного загального суду на розгляд спору про право інтелектуальної власності в середньому витрачає 7 год., а от на кримінальну справу щодо злочину проти основ національної безпеки — 19 год. «Адміністративнику» з окружної установи потрібно 9 год., аби розглянути справу щодо мирних зібрань, а з апеляційної — 6 год. на цей же спір.
На думку заступника голови ДСАУ Ольги Булки, сформовані показники є надзвичайно
Окрім цього, РСУ звернулася до Кабінету Міністрів щодо якнайшвидшого вирішення питання про внесення змін до Порядку виплати винагороди та відшкодування витрат народним засідателям і присяжним за час виконання ними обов’язків у суді. Також «самоврядники» переконані, що варто прийняти закон, який врегулював би механізм залучення перекладачів при розгляді справ у такому ж порядку, який передбачено для залучення захисників за рахунок держави.
Детальніше про це читайте в наступному числі.