flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Скільки судді повинні виділяти часу на розгляд справ?

22 червня 2016, 08:27

Актуально

 

Радою суддів України разом з Держсудової адміністрацією України було проведено дослідження з визначення чисельності суддів, необхідних для обробки справ і збалансування навантаження на суддів.Частиною цього дослідження було проведення опитування суддів з приводу витрат часу на розгляд справ за категоріями і розрахунку їх на основі коефіцієнтів навантаження.

Звітом визначається, що для визначення оптимальної чисельності суддів, потрібних для розгляду справ в конкретному суді, можуть бути застосовані різні наукові методи. Конкретні параметри подібних досліджень можуть певною мірою відрізнятися, але всі вони базуються на концепції, в основі якої знаходяться підходи з визначення коефіцієнтів навантаження.

У розпорядженні «Судово-юридичної газети» виявився звіт Ради суддів щодо визначення коефіцієнта навантаження на суддів у розгляді справ.

Рада суддів України рекомендував даний звіт і надав таблицю, в якій зазначено, скільки часу і на що будуть використовувати судді в розгляді конкретних справ.

Так, наприклад вказано, що на справи зі спорів з приводу забезпечення реалізації громадянами права голосу на виборах і референдумі буде відводитися п'ять годин в той час як на справи зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки і оборони України - сім годин.

Справи за зверненням органів доходу і збору з приводу припинення підприємницької діяльності - всього дві години.

На розгляд заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами звітом відводиться чотири години - також, як і на розгляд заяв, платні в порядку виконання судових рішень.

Найбільше часу, як зазначено, відводиться на справи за злочинами проти національної безпеки (19 годин) і кримінальні справи. Наприклад, на розгляд умисного вбивства суддям рекомендують ні більше ні менше ніж 15 годин (в загальних апеляційних судах) і 20 годин в місцевих загальних судах.

Рада суддів рекомендувала Державній судовій адміністрації застосувати вищевказані показники середньої витрати часу на розгляд справ і коефіцієнта складності справ.

Детальніше про рекомендованих показниках можна дізнатися з таблиці нижче.