Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Про це податківці повідомили в роз'ясненні з розділу 210.03 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ, розміщеному в системах ЛІГА: ЗАКОН.
Фіскали нагадали, що авансовими платежами (передоплатою) є грошові кошти, внесені платником податків за власним бажанням на рахунки, відкриті на ім'я органів доходів і зборів в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, як попереднє грошове забезпечення сплати майбутніх митних платежів (ч. 2 ст . 299 МКУ).
Авансові платежі вносяться в гривнях. При цьому кошти авансових платежів не зважають митними платежами , поки особа, яка внесла такі платежі, які не зробить розпорядження органу доходів і зборів і не будуть виконані відповідні митні формальності.
З моменту виконання таких митних формальностей кошти авансових платежів у сумі, на яку зроблено розпорядження, не підлягають використанню на будь-які інші цілі. Після завершення митних формальностей кошти в сумі, на яку зроблено розпорядження, перераховуються органом доходів і зборів до державного бюджету. У разі відмови від завершення митних формальностей, сумою авансових платежів, на яку зроблено розпорядження, повертається статус авансових платежів .
Засоби авансових платежів, що перебувають на рахунку органу доходів і зборів без розпорядження про використання протягом 1095 днів з дня їх внесення, підлягають перерахуванню до державного бюджету.
Нова платформа від ЛІГА: ЗАКОН: бланки та шаблони договорів, формування звітності, бухгалтерський і податковий облік, законодавство і багато іншого, що необхідно для роботи бухгалтера!