Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
8 вересня 2016 року заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко зустрівся з головою проекту, радником з питань юстиції Посольства Королівства Норвегія в Україні Тоніє Мейнік та експертом місії, суддею Дагом Братолє.
Станіслав Кравченко поінформував про ті законодавчі, зокрема й конституційні, зміни у сфері правосуддя, які наразі відбуваються в Україні.
У свою чергу експерти окреслили основні завдання та напрями роботи проекту, що спрямований на удосконалення системи кримінального судочинства і базується на принципах охоплення усіх її учасників (поліція, прокуратура, суди, адвокати, пенітенціарні установи). Даг Братолє, зокрема, повідомив про спільні напрацювання представників місії й Міністерства юстиції України у процесі становлення в Україні інституту пробації.
Сприяння міжнародних фахівців запровадженню системи пробації в Україні є наразі особливо важливим, наголосив Станіслав Кравченко, адже 7 вересня Верховна Рада України прийняла у цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених». Цей документ забезпечить урегулювання питань, пов’язаних із впровадженням в Україні пробації та унормує процес відбування покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Відтак Станіслав Кравченко висловив сподівання, що співпраця ВССУ з проектом у цьому напрямі сприятиме імплементації положень зазначеного закону відповідно до європейських стандартів.
Ще однією проблемою, на яку слід звернути увагу у процесі взаємодії з проектом, зауважив заступник Голови ВССУ, є забезпечення дотримання практики ЄСПЛ при застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою під час досудового розслідування. Адже це найбільш актуальне питання реалізації положень ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. ВССУ постійно аналізує й узагальнює судову практику й під час круглих столів, інших заходів орієнтує суди на дотримання положень закону, зокрема й звертає увагу на необхідність уникнення безпідставного застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою під час досудового розслідування.
На завершення зустрічі сторони висловилися за продовження співпраці, визначили її актуальні напрями та домовилися про створення спільної робочої групи.
У зустрічі також взяли участь заступник керівника апарату, начальник науково-експертного управлінняРасім Бабанли, заступник начальника зазначеного управління, начальник відділу нормативно-правової роботи Юрій Хім’як, начальник відділу прес-служби Ніла Мартинюк, керівник відділу міжнародно-правового співробітництва ВССУ Михайло Вайнагій.
Переклад забезпечував Дмитро Лоза