flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Закон і Бізнес N 39 (1285). Анонс публікацій

26 вересня 2016, 14:20

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» N 39 (1285). 24 - 30 вересня 2016 р.


<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

Судова влада

На цьому тижні парламент мав змогу востаннє проголосувати за звільнення чи обрання суддів. З першим обов’язком нардепи впоралися, відправивши у відставку чи звільнивши за загальними обставинами 386 осіб. З другим вийшло як у приказці: обіцяли як краще, а вийшло, як завжди. Детальніше читайте у матеріалі "Ускочили в останній вагон".

Кримінальне переслідування володарів мантій за винесення завідомо неправосудного рішення, з одного боку, покликане очистити вітчизняну Феміду, а з другого — може бути використане для тиску на суд. Питання правозастосування відповідної норми мав урегулювати пленум Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Однак постанови немає й досі через протилежні позиції як суддів, так і науковців. У ВСС бачать 3 варіанти розв’язання проблеми, причому всі — без його участі. Більше у статті "Мозковий штурм".

Схоже, коли готувався проект змін до Конституції щодо правосуддя, у реформаторів ще не склалось остаточного рішення стосовно доцільності існування вищих спеціалізованих судів. Тепер через таку недалекоглядність судову систему доведеться або залишати в

нинішньому вигляді, або перебудовувати з порушенням норми Основного Закону. Детальніше у матеріалі "Касаційна заковика".

Обговорюючи тенденції розвитку юридичного бізнесу в рамках VI щорічного осіннього форуму Асоціації адвокатів України, правники вивели нову формулу успіху. Клієнтові потрібно пропонувати розв’язання проблеми, з якою той стикнеться у майбутньому і про яку ще й гадки не має, тобто бути на два кроки попереду. І найкраще, вважають експерти, презентувати себе за філіжанкою кави. Дивіться - "Формула успіху для правника".

Генеральна прокуратура закидає одному із членів Вищої ради юстиції отримання хабара в сумі $ 0,5 млн за сприяння у винесенні судового рішення. Водночас сам представник колегіального органу звернув увагу на те, що ця ситуація може бути пов’язана з тиском на нього. Про це читайте у статті "Ціна репутації".

Вищий орган суддівського самоврядування затвердив порядок, яким визначаються процедурні нюанси обчислення кількості служителів Феміди. Однак документ матиме короткий термін дії — 2 тижні. У зв’язку із «законодавчим примусом» Рада суддів передасть напрацювання із цього питання Вищій раді правосуддя. Однак чи необхідно було "самоврядникам" схвалювати розроблений порядок? Більше у матеріалі"Жест не з доброї волі".

Від першої особи

У Державній судовій адміністрації за новою методикою порахували, скільки коштів знадобиться судовій системі в наступному році.

Видатки визначалися на основі результативних показників роботи Феміди. Нові правила схвалила Рада суддів, хоча ДСАУ й без її "благословення" вже апробувала методику під час підготовки бюджетного запиту-2017. При цьому в судовій адміністрації переконані: якщо протягом наступних кількох років для розрахунків використовувати виведену формулу, то в результаті кожен храм Феміди отримає "ідеальний бюджет". Чи наблизяться суди хоч на крок до "фінансової досконалості" завдяки "експериментальному кошторису" на 2017 р.? Докладніше - "Куди бюджетна лінія поверне..."

Юридична практика

Днями Мінфін представив черговий проект податкової реформи й сподівається на його прийняття вже цієї осені. Зокрема, планується створення підпорядкованої міністерству фінансової поліції замість податкової міліції, введення поняття "електронний кабінет платника податків", оприлюднення плану податкових перевірок, об’єднання двох реєстрів відшкодування ПДВ тощо.

Крім того, обговорюються інші проекти змін до Податкового кодексу, зокрема щодо так званого нульового декларування. Своїми думками щодо ініціатив поділився керуючий партнер АК "Соколовський і партнери" Владислав СОКОЛОВСЬКИЙ.Про це читайте в інтер"ю "Не можна щоразу змінювати законодавство у переддень Нового року".

Законодавча влада 

Чи є в батьків можливість дати дозвіл на виїзд дитини відразу до кількох країн. Та що із цього приводу каже Нотаріальна палата можно дізнатися у матеріалі "Багатовекторний відпочинок".

Рано чи пізно кожен з нас замислюється про придбання власної квартири. У мріях потенційний власник нерухомості вже починає підбирати меблі та розробляти дизайн. Проте інколи шлях до омріяних квадратних метрів  перетворюється на справжнє випробування. Докладніше читайте у статті "Як не придбати "кота в мішку".

Міжнародне право

Менталітет шведів визначає покращення умов праці як прояв поваги та врахування інтересів осіб, котрі сплачують численні податки та збори. "Шведський експеримент" був розпочатий місцевою владою м.Гьотенбург у 2014 році, за ініціативою якої місцевий будинок догляду за літніми людьми, лікарня, фабрика та технологічний старт-ап запровадили 6-годинний робочий день. Перші його результати, оприлюднені навесні 2016 року, спричинили на міжнародному рівні обговорення питання щодо доцільності виміру тривалості робочого дня вісьмома годинами. Більше у матеріалі "Компроміс між життям і працею".

 

Закон і Бізнес