flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набув чинності Закон про реструктуризацію кредитів юросіб

20 жовтня 2016, 08:16

Процедура добровільної реструктуризації застосовується до діяльності та активів боржника, у тому числі, за межами України, і до грошових зобов'язань боржника, включаючи такі, які виникли на підставі договорів, врегульованих іноземним законодавством.


<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->

Про це йдеться в Законі від 14.06.2016 № 1414-VIII «Про фінансову реструктуризацію», який набрав чинності з 19 жовтня, передає видання «Закон і Бізнес».

Відповідно до Закону під боржником мається на увазі юридична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, який має заборгованість хоча б перед одною фінансовою установою (яка не є особою, пов'язаною з боржником), у тому числі комунальні та державні підприємства, крім фінансових установ та казенних підприємств.

Встановлено, що фінансова реструктуризація здійснюється з метою: сприяння відновленню госпдіяльності боржників, що перебувають у критичному фінансовому стані, шляхом їх реструктуризації грошових зобов'язань та/або їх фінансово-господарської діяльності; підтримання стабільності фінансової системи; забезпечення доступу боржників до фінансування для відновлення їх господарської діяльності.

На період дії даного Закону інші закони України діють з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом. Незалежно від суб'єктного складу сторін спору процедура вирішення спорів у арбітражі, передбачена цим Законом, регулюється положеннями Закону про міжнародному комерційному арбітражі з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Передбачено участь ФГВФО, держбанків і банків з участю держави у процедурі фінансової реструктуризації. Зокрема, встановлено, що Фонд і такі банки підписують рамковий договір і мають право брати участь у процедурах фінреструктуризації боржників, в тому числі затверджувати план реструктуризації, підписувати договір про відстрочку, здійснювати реструктуризацію своїх вимог і грошового зобов'язання боржника способом, передбаченим цим Законом, яка, зокрема, може передбачати зміну валюти виконання зобов'язання, зміна розміру процентних ставок (у тому числі встановлення їх на рівні нижче собівартості залучення коштів банками, зокрема державними банками і банками з участю держави), повну зупинку нарахування відсотків, часткове прощення боргу та інші заходи, передбачені планом реструктуризації.

Визначено інституційна роль наглядової ради та секретаріату як спеціальних органів, створюваних для організації і проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення суперечок в арбітражі.

Згідно документу, боржник вправі ініціювати проведення процедури фінансової реструктуризації шляхом подання письмової заяви про реструктуризацію в секретаріат за відсутності щодо нього порушеного провадження у справі про банкрутство або відсутності здійснення санації боржника до

порушення провадження у справі про банкрутство.

Закон втратить чинність через 3 роки з дня набрання ним чинності, крім:

- змін до частини четвертої статті 559 Цивільного кодексу;

- змін в Закон «Про банки і банківську діяльність», Закон «Про іпотеку», Закон «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень»;

- змін до статті 94 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

 

Всі процедури фінансової реструктуризації, розпочаті протягом дії цього Закону, тривають до завершення відповідно до вимог цього Закону.