flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Вищій раді юстиції відповіли на претензії прокуратури до судів

01 листопада 2016, 14:56

Якщо прокуратура не зібрала достатніх доказів, то не суддя винен, що хтось не потрапив на лаву підсудних

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк в інтерв’ю «Главкому» відповів на звинувачення Генпрокуратури на адресу суддів, які, мовляв, часто відпускають злочинців. І деякі потім тікають з-під домашнього арешту.

«Якщо є звинувачення у конкретній справі, то ми маємо інформувати, чому саме таке рішення було прийнято. Люди мають зрозуміти: якщо санкція статті передбачає максимум один рік позбавлення волі, то суддя не може дати десять років. Так само при обранні запобіжних заходів. Не слід забувати й про те, що якщо серед суддів є не найкращі професіонали, то й серед прокурорів такі є. Якщо прокуратура не зібрала достатніх доказів, то не суддя винен, що хтось не потрапив на лаву підсудних», – пояснив він.

Бенедисюк упевнений, що після проходження певного перезавантаження судового корпусу кількість «голослівних звинувачень на адресу суддів» зменшиться.

Стосовно роботи нового для України органу – Антикорупційного бюро – керівник ВРЮ вважає, що аналіз його діяльності можна буде давати, «коли пропрацює років десять».

«Його працівникам буде простіше, оскільки в них уже будуть певні напрацювання. Коли ми під час розгляду дисциплінарних справ щодо суддів, які виносили рішення стосовно активістів Майдану, виявили проблеми у діяльності слідчих суддів, то в першу чергу разом з НАБУ організували спільний навчальний семінар. Треба сісти всім за один стіл і не через ЗМІ звинувачувати один одного, а шукати, як краще організувати роботу», – зазначив Бенедисюк.

Джерело: glavcom.ua