flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Верховна Рада розгляне проекти закону про відновлення військових судів, – юрист

14 лютого 2017, 10:11

 У Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти про відновлення юрисдикції військових судів, які були скасовані в 2010 році.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) повідомив суддя Апеляційного суду Київської області, екс-заступник голови Військового апеляційного суду Центрального регіону, генерал-майор юстиції Володимир Говоруха.

Правник наголосив, що сьогодні в Україні, зважаючи на ведення бойових дій, актуальність відновлення військових судів є дуже високою.

«У 2010 році одним розчерком пера військові суди були ліквідовані. Це викликає багато питань. Сьогодні ми бачимо, що це вписується в загальну канву руйнування обороноздатності України. Але зараз, коли Україна веде активні військові дії, актуальність цих судів є дуже занчною. Для розгляду питань, які стосуються військової сфери потрібна оперативність. Наприклад, коли  в військовій частині відбулась надзвичайна подія, то не можна, щоб питання вирішувалось через рік. Воно має вирішуватись негайно. Коли діяли військові суди, справа про Скнилівську трагедію була розглянута за 6 місяців. І це при тому, що там було 600 потерпілих. А зараз справа генерала Назарова розглядається уже півтора року, це неприпустимо», – підкреслив суддя.

 Володимир Говоруха розповів, що у Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти про відновлення юрисдикції військових судів.

«У парламенті зараз є два законопроекти про відновлення військових судів. Великої різниці між ними немає. Те, наскільки швидко можуть відновитись військові суди, залежить від керівництва держави та Верховної ради. Але за кілька місяців це можна зробити. У нас є професійні судді, які розберуться в справах, їм треба надати таку можливість. Вони піднімуть нормативну базу, візьмуть консультантів. Але ці законопроекти не розглядають, мабуть, щодо них просто немає політичної волі», – зауважив правник.

Джерело: zik.ua