flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ: ГОЛОВНІ ПОДІЇ

27 лютого 2017, 11:44

Змінюються умови оподаткування спадщини

 

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України  щодо оподаткування спадщини та уточнення деяких положень».

 

Закон передбачає спрощення оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, зокрема тих, що відносяться до другого ступеня споріднення з спадкодавцем. 

 

Зокрема, встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, як це передбачено чинними вимогами Податкового кодексу України, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

 

Законодавчим актом також встановлено, що не проводиться оцінка об’єктів спадщини для цілей оподаткування, які успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого і другого ступенів споріднення, та уточнено порядок оподаткування подарунків.

 

 

 

Верховна Рада виправить закон Савченко

 

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення».

 

Законопроектом пропонується внести до частини п’ятої статті 72 Кримінального кодексу зміни, згідно з якими попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі, крім нижченаведених випадків.

 

Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості провадиться із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

 

У разі засудження до позбавлення волі при сукупності злочинів, якщо хоча б один із злочинів є тяжким або особливо тяжким, попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

 

У разі засудження до позбавлення волі при вчиненні злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

 

КСУ отримав подання про скасування мораторію на продаж землі

 

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 55 народних депутатів України щодо конституційності положень Земельного кодексу України про встановлення мораторію на продаж землі.

 

Автори конституційного подання вважають, що встановлений мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує гарантоване Конституцією України право власності на землю.

 

"Мораторій фактично позбавляє власників земельних ділянок правомочності розпорядження своїм майном, що порушує гарантоване частиною другою статті 14 і частиною першою статті 41 Конституції України право власності на землю, а також частину четверту статті 13 Конституції України, в якій проголошено принцип забезпечення захисту державою прав усіх суб’єктів права власності та господарювання, а також принцип рівності суб’єктів права власності перед законом", - зазначається у поданні.

 

Також у поданні зазначається, що мораторій, встановлений пунктами 14,15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України фактично перешкоджає реалізації конституційних засад вільного підприємництва як необхідної умови для забезпечення добробуту власною працею для юридичних і фізичних осіб.

 

Крім того, автори подання вказують, що наразі Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скарги від українських власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення проти України щодо обмеження права на власність. При цьому зміст можливого порушення Конвенції пов'язаний з дією на території України мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

 

Наразі відповідне конституційне подання розглядається у Секретаріаті Суду.

 

Уряд підвищив оклади державних нотаріусів та судмедекспертів

 

Кабінет Міністрів України збільшив у середньому у 2,5 - 3 рази розміри посадових окладів для працівників державних нотаріальних контор та державних нотаріальних архівів.

 

Оклад завідувача державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву буде 4000 гривень, заступника завідувача державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву – 3900, державного нотаріуса – 3200, консультанта – 2649 гривень.

 

Окрім того, встановлюються єдині розміри посадових окладів без застосування групи за оплатою праці, до яких належать області і міста залежно від чисельності населення.

 

Також уряд збільшив посадові оклади працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз та надбавки за кваліфікаційні класи.

 

Порівняно з чинними на 1 січня 2017 року, посадові оклади зростуть, залежно від категорій посад, від 15 до 45%, а надбавки – від 2,5 до 5,3 раза.

 

Також запроваджується встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, суміщення професій (посад) і за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

УКРАЇНСЬКЕ ПРАВО