Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Зареєструвати юридичну особу та ФОП тепер можна онлайн
На єдиному державному порталі адміністративних послуг та в Онлайн-будинку юстиції запрацювали нові послуги з реєстрації бізнесу.
З 1 березня на сайті Онлайн-будинку юстиції і на державному порталі у повноцінному режимі діє можливість відкрити юридичну особу та зареєструватися в онлайн форматі як фізична особа - підприємець. Також можна здійснити реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємства та припинити підприємницьку діяльність.
Результат надання електронної послуги з відповідним номером у єдиному реєстрі в електронній формі направлятиметься суб’єкту господарювання. Також можливо перевірити факт реєстрації шляхом доступу до публічної інформації з єдиного державного реєстру.
Окрім вищезгаданих сервісів, українці також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис онлайн та скористатися соціальним ліфтом. Послуга «Соціальний ліфт» дозволяє юристу залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо твого майна.
Для отримання водійських прав готуються нові екзаменаційні білети
2,5 тисячі питань з правил дорожнього руху, з яких сформують нові екзаменаційні білети для водіїв, розробила експертна група.
З 2 березня, протягом місяця, підготовлені тестові питання пройдуть громадське обговорення, аби виключити логічні помилки, а також сформувати білети відповідно до категорій водійських посвідчень. Подібне обговорення пройде в Україні вперше.
Протягом березня на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС України кожен охочий зможе переглянути нові білети з правил дорожнього руху і висловити свої пропозиції. Для цього необхідно пройти тест за обраною категорією, а далі, скориставшись кнопкою «Маю пропозицію до запитання», що є після кожного білета, у онлайн-формі залишити свої коментарі.
Після місяця тестування та проведення детального аналізу всіх пропозицій та листів, експертна група внесе корективи й запустить у дію нові екзаменаційні білети.
Також у Головному сервісному центрі МВС повідомили, що, крім нових екзаменаційних тестів, зміниться і складання іспитів. Йдеться про запровадження фото- та відеофіксації для прозорості процедури.
Мін’юст хочуть позбавити повноважень скасовувати рішення держреєстраторів
Повноваження Міністерства юстиції України та його територіальних органів при прийнятті рішень за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів державної реєстрації прав пропонують обмежити. Про це йдеться у законопроекті, зареєстрованому групою депутатів у Верховній Раді.
Ініціатори законопроекту вважають, що на сьогодні процедура оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної реєстрації прав в адміністративному порядку містить можливість прийняття рішень Міністерством юстиції України, які не можуть прийматись без відповідного рішення суду, зокрема щодо скасування рішення про державну реєстрацію прав, анулювання доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав тощо.
Тому вони пропонують внести зміни до статей 7, 8, 37, 371 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Так, передбачається позбавити Міністерство юстиції повноважень скасовувати рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації прав, вносити зміни до записів Державного реєстру прав та виправляти помилки, допущені державним реєстратором, анульовувати доступ державного реєстратора до реєстру прав. Відповідні рішення прийматимуть суди.
Натомість Мін'юcт зможе лише тимчасово блокувати доступ державного реєстратора до реєстру прав або тимчасово блокувати будь-які дії у Державному реєстрі прав щодо об’єкта, стосовно якого оскаржується рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора.
Правоохоронні органи розслідують обставини вибуху на шахті Львівщини, в результаті якого загинули шахтарі
Після отримання повідомлення про вибух в одному із глибинних штреків на шахті «Степова» ДП «Львіввугілля» та загибель і поранення гірників Сокальським відділенням поліції внесено відомості до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).
Прокуратура Львівської області доручила проводити подальше досудове розслідування слідчому управлінню Нацполіції у Львівській області.
Для проведення досудового розслідування, як повідомила прес-секретар Львівської обласної прокуратури, створені групи слідчих з числа досвідчених працівників поліції та група досвідчених процесуальних керівників прокуратури.
За попередньою інформацією, у результаті вибуху загинуло восьмеро гірників, із травмами та опіками госпіталізовано 20 осіб.
3 березня в Україні оголосили жалобу за загиблими на шахті "Степова".
Тим часом Кабінет Міністрів виділив кошти на компенсацію сім'ям загиблих при обвалі шахти, а Президент України доручив уряду провести перевірку всіх вугледобувних підприємств України по забезпеченню засобами і дотримання норм безпеки виробництва
ЄСПЛ встановив порушення Україною Конвенції з прав людини у справі «Кияшко проти України»
Європейський суд з прав людини встановив порушення статей 3 і 13 Європейської конвенції з прав людини у справі «Кияшко проти України».
Як зазначено у деталях справи, позивача Валерія Кияшка у жовтні 2006 року Київський районний суд Полтави засудив до п'яти років позбавлення волі за шахрайство. Кияшко у 1996 і 1998 роках отримав черепно-мозкові травми, а в 2004 році – травму хребта. Під час арешту заявник проходив стаціонарне лікування у психіатричній лікарні і потребував подальшої медичної допомоги
Кияшко поскаржився ЄСПЛ на неналежні, антисанітарні та нелюдські умови його перебування у Полтавському СІЗО і Кременчуцькій виправній колонії, зокрема відсутність відповідного медичного нагляду. Кияшко пред’явив суду докази про погіршення стану його здоров’я протягом часу, коли він перебував в ув'язненні.
ЄСПЛ встановив порушення статті 3 Європейської конвенції з прав людини – заборона катування (нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню) через неналежні умови утримання заявника і недостатню медичну допомогу. Також суд встановив порушення статті 13 – право на ефективний засіб правового захисту.
Cуд у Страсбурзі ухвалив виплатити скаржнику протягом трьох місяців 10 тисяч євро сатисфакції.